zapalovače

zapaľovače pre mužov a ženy, tabatierky a ploskačky predaj  … 

zapalovace eshop
VSTUP do ESHOPU zapalovače :

 

 

 

 

História a dlhá cesta zapaľovačov

Dobereinerova lampa bol prvý zapaľovač, ktorý vyvinul v roku 1823 Nemec J. W. Döbereiner.  Ako horľavé palivo použil čistý vodík, ktorý vznikal priamo v lampe reakciou kyseliny sírovej a zinku a na zapálenie sa používala platina ako katalyzátor. Takýto zapaľovač bol teda pomerne drahý, vzhľadom na používanie platiny, takže si ho mohli dovoliť len ľudia z vyššej vrstvy. Okrem toho bol aj dosť nebezpečný, kvôli výbušným vlastnostiam vodíka. Takže dnešnému zapaľovaču sa vôbec nepodobal ani „zďaleka“ ani veľkosťou a ani funkčným princípom. Bol pomerne dosť veľký a často býval sociálnym centrom spoločnosti fajčiarov, kde sa schádzali len ľudia z vyššej vrstvy, nakoľko aj fajčenie bola na tú dobu dosť drahá záležitosť. Pri zrode zapaľovačov v dnešnej podobe stál dnes už legendárny ZIPPO ktorý takmer po 100 rokoch, teda niekedy v 30 rokoch 20 storočia dal vzniknúť prvému benzínovému zapaľovaču. Tieto benzínové zapalovače boli veľmi spoľahlivé a fungovali aj v zlých poveternostných podmienkach. Ako je zrejmé používali ako palivo benzín. O čosi neskôr niektorí výrobcovia začali používať ako palivo bután, ktorý toľko nezapáchal. Funkčný princíp zapálenia paliva, či už benzínu alebo butánu je rovnaký. Iskra z kresadla zapáli benzínové, alebo plynové výpary. Takže zapaľovač prekonal dlhú takmer 200 ročnú cestu, aby sa zdokonalil do dnešnej podoby.

Zapaľovače by sme mohli rozdeliť podľa paliva na plynové a benzínové, podľa druhu zapaľovania na kamienkové a piezoelektrické a ešte podľa použitia na cigaretové, fajkové, špeciálne kombinované, alebo špeciálne na cigary.

zapalovače

zapalovace
zapalovače KANTAI

Veľmi praktickým predmetom, ale aj darčekom sú naše zaujímavé zapaľovače, ktoré potešia každého fajčiara alebo zberateľa. U nás nájdete rôzne tryskové, plynové, benzínové a iné, ktoré sa okrem klasickej podoby môžu skombinovať aj napr. ako zapaľovače na opasku, stolové, alebo s tabatierkou, či s popolníkom a pod., K zaujímavým tvarom a motívom patria naše dekoračné zapaľovače ako bambitky, granáty a nábojnice a rôzne darčekové sety a kazety a špeciálne s motívom pre rybárov, poľovníkov, autíčkarov, motorkárov a iných motívov. Môže byť užitočný nielen v domácnosti, alebo v dielni, ale aj na túrach, na rybách, pri stanovaní, turistike a pri rôznych iných situáciách.  Okrem toho Vám ponúkame aj doplnky k zapaľovačom, ako je benzín alebo plyn. Obrovskému dopytu sa tešia aj vreckové zapaľovače, ktoré môžeme v skratke označiť ako „kľúčenky“

Koníčkom niektorých ľudí sa stalo zbieranie zapaľovačov, čo môže mať a určite aj má svoju krásu.


tabatierka klasik

tabatierka
tabatierka so zapalovačom

Tabatierky sú ochranné, kovové, výnimočne aj plastové krabičky, ktoré majú za úlohu ochrániť uložené cigarety, alebo aj cigary pred poškodením, zlomením, alebo iným zničením. V prvej polovici 20. storočia boli tabatierky považované ako módny doplnok a záležitosť veľkého štýlu, nakoľko aj fajčenie samotné bolo len pre „vyvolených“  Tabatierky v súčasnej dobe využívajú skôr ľudia, ktorí uprednostňujú zhotovenie si cigariet doma tkz., „zašúľaním“ si vlastných cigariet pred kúpou klasických cigariet v  krabičke. Okrem toho si ich ľudia začali zaobstarávať aj kvôli odstrašujúcim nápisom a „hrozným“ obrázkom s podlomeným alebo zničeným zdravím, ktoré sa začali na krabičkách objavovať ako súčasť protifajčiarskych zákonov a mali mať odvykací účinok na fajčenie. Ale zdá sa že to takto nefunguje a tabatierka sa stala akýmsi vhodným východiskom. Uložíte si v nej škodlivé cigarety, nezničíte si ich pri prenášaní a ak majú zapaľovač, tak potom si ešte aj s ňou zapálite cigaretu a ešte je to aj vhodný darček pre muža fajčiara. Dokonca môžete vygravírovať na tabatierku aj venovanie. U nás nájdete okrem klasických tabatierok, aj gravírované a iné moderné tabatierky so zabudovaným plynovým, alebo iným zapaľovačom a taktiež aj rôzne iné doplnky pre fajčiarov, napr., náplne do zapaľovačov, benzín a plyn, alebo aj popolníky, fajky, mlynčeky na tabak  a ešte mnohé iné.

Hľadáte kvalitný a v dobrej cene zapaľovač, tabatierku alebo ploskačku pre seba, alebo ako darček pre blízku osobu?  Náš internetový obchod zahŕňa aj tieto „užitočné“ produkty, ktoré sú pre niekoho veľmi dôležitou výbavou. Ide však o veľmi obľúbený darček, ktorý ocenia najmä fajčiari, alebo milovníci dobrej pálenky, taktiež aj poľovníci, lesníci, rybári, motorkári, autíčkari a podobne, nakoľko sú naše zapaľovače, ploskačky a tabatierky zdobené takýmito motívmi. Celý sortiment týchto a iných produktov môžete vidieť na našej web stránke kliknutím na tlačítko hore VSTUP do ESHOPU. Nájdete u nás širokú ponuku rôznych zaujímavých produktov a výrobkov a samozrejme aj už tradične skvelé bezkonkurenčné ceny a rýchlu dopravu s doručením zásielky na druhý deň priamo až k Vám domov.    PRAJEME VÁM EŠTE PEKNÝ DEŇ  Smile-tpvgames.gifSmile-tpvgames.gif


 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.